KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13955538

nr 1395 5538

Kévork Zabounian

(f. 1933), Sverige

Signerad, daterad -91, "Landskap Gotland", 17x22, yttermått inklusive ram: 33x38, akvarell

Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 3 maj 2021
kl 18:53:22

Kévork Zabounian

Läs mer om Kévork Zabounian